Dámská móda

JAK PROBÍHÁ ZHOTOVENÍ DÁMSKÉHO ODĚVU NA MÍRU

Dámská zakázková tvorba je velice rozmanitá a proto s určitostí nejde pevně popsat a přesně specifikovat průběh zakázky. Vše se odvíjí především od zvoleného oděvu, navrhujeme a realizujeme širokou škálu oděvů pro ženy a to od dámských halenek (postup při jejich realizaci se dá přirovnat k realizaci pánské košile) a dámských společenských a formálních kostýmků (postup při jejich realizaci se dá přirovnat k realizaci pánského obleku) až po dámské pláště a kabáty a společenské a svatební róby.

U těchto modelů je přístup k tvorbě velice individuální a nejprve je podstatná osobní konzultace, při které se ujasní požadavky, termíny a postupy dané zakázky. Při tvorbě náročných, především svatebních rób, může trvat konzultační i návrhová fáze i déle než je obvyklé u jiných zakázek. Proto je vhodné rozhodnout se v těchto případech pro konzultaci s dostatečnou časovou rezervou (optimálně nejméně 3 měsíce před potřebným termínem zhotovení).

Zjednodušený popis průběhu zakázky:

  1. Osobní konzultace Při osobní konzultaci Vám pomůžeme zformulovat Vaše přání, požadavky na design (ujasníme si volbu střihu, účel použití) a praktické požadavky.
  2. Měření jako základ střihu Vezmeme Vám míry, které jsou základem perfektně padnoucího střihu.
  3. Výběr materiálů Společně vybereme materiály, ze kterých bude oděv zhotoven. K výběru materiálů vám předložíme aktuální nabídku z metráže od vybraných dodavatelů, nebo společně navštívíme vybrané specializované obchody s oděvní metráží (dle časových možností klientky).
  4. Tvorba návrhu Vytvoříme samotný návrh oděvu. Pro své klienty vždy zhotovujeme alespoň dvě návrhové varianty, u společenských a svatebních rób je to na dohodě (do pěti originálních návrhů) ze kterých si mohou vybrat.
  5. První zkouška Po objednání všech potřebných oděvních materiálů připravíme oděv na první zkoušku. Zkonstruujeme ručně originální, individuální střih na základě naměřených rozměrů. Oděv ručně nastehujeme, abychom u zkoušky mohli doladit detaily střihu, délkové poměry objemy a proporce.
  6. Další zkoušky Po upravení oděvu po první zkoušce následují většinou ještě dvě další zkoušky u společenských a svatebních rób je počet zkoušek individuální (dle náročnosti daného modelu), které jsou nezbytné pro dokonalé vypracování celého díla.
  7. Nový oděv Doba návrhu a realizace u dámských oděvů je od 3 týdnů u halenek a oděvů bez podšívky, do jednoho měsíce u oděvů s podšívkou. U náročných zakázek (svatební a společenské šaty) jsou termíny individuální.

Neváhejte a domluvte si bezplatnou konzultaci. Těšíme se na setkání s Vámi, ať už v sídle Vaší společnosti, ve Vaší kanceláři nebo v našem ateliéru Ditafil na Praze 3. Nedílnou součástí našich služeb je zakázková tvorba pánských košil a kabátů, ale také zakázková tvorba dámských oděvů. Pro další informace nás prosím kontaktujte.Ceník zakázkové tvorby dámských kostýmků

 
Copyright © 2011 ditafil.com. Všechna práva vyhrazena.