O návrhářce

Dita Petrusová Filipová

Dita Petrusová-Filipová je nekonvenční módní návrhářka milující kvalitní materiály kombinované s odvážnými střihy a interiérová designérka v jedné osobě, autorka dávných i velmi nedávných interiérových proměn proslulé brněnské hudební scény Alterna.

Svým zaměřením je odpočátku v oděvnickém a designérském oboru. Řemeslo vystudovala od základu, počínaje vyučením v oboru, přes absolvování Textilní Průmyslové školy až po zakončení studia na Universitě v Liberci se zaměřením na navrhování oděvů. Velkým přínosem byla i praxe v oděvním průmyslu ve vývojové týmu.

Na své profesní dráze zaznamenala nespočet ocenění a pestrých oborových zkušeností jako třeba absolventská práce kolekce pánských oděvů (oceněná rektorem TUL) dále prezentace kolekcí na Designbloku také ve finále Top Styl Designer v rámci veletrhu Styl a Kabo a finále Talentu sezóny v rámci Prague Fashion Week, spolupráce s nadací Korálky Dětem s patronkou Michaelou Maurerovou, tvorba kolekce pro magazín Street a mnoho dalších prezentací a realizací.

V současné době tvoří a poskytuje poradenské služby především klientele ze zaměstnaneckých řad firem například: Partners, Axcode, ČEZ, Vodafone, Pragolab, IBM a další. Za zmínku stojí i spolupráce se svatebním salonem VEWE kde je nutné vyhovět veškerým požadavkům náročné klientely.

Její směřování a specializace se zkušenostmi ubírá především na pánský šatník, ale práce s módou pro ženy je jí rovněž vlastní. Hluboký zájem o textilní zbožíznalství vnáší především do zakázkové tvorby další rozměr odbornosti a kvality. S tím souvisí i zaměření na osobní šatníkové poradenství.

Postupem času si vybudovala stálou prověřenou spolupráci s vlasovým stylistou a kadeřníkem Markem Westonem a designérkou skleněné bižuterie Adélou Kodoňovou. Což vnáší do její práce velké obohacení a další kreativní rozměr, profesní nadhled a mezioborové propojení.

Profesní CV

 
Copyright © 2011 ditafil.com. Všechna práva vyhrazena.